سه شنبه ٣٠ مرداد ١٣٩٧
به وب سایت دانشکده مهندسی منابع طبیعی دانشگاه سمنان خوش آمدید.
اوقات شرعی
درباره دانشکده

تاریخچه دانشکده: 

در کشور ایران به‌ دلیل تنوع گسترده اقلیمی، پیشینه تاریخی زیستی و نیز توان بالای گونه‌زایی، زیستگاه‌های مساعدی در مناطق خزری، کویری، کوهستانی و گرمسیری حاشیه خلیج فارس به‌وجود آمده است و تنوع زیستی ایران را افزايش داده‌اند. از طرفي حفاظت از منابع طبیعی و محیط زیست، اعم از انسانی و طبیعی نيازمند برنامه‌ريزي بر‌اساس توان محيط زيستي و همچنين شناخت آلاینده‌ها و منابع تولید، اثرات و راهکارهای مهار آن‏‌ها می‌‏باشد.

به منظور مدیریت و بهره‌برداری اصولی و جلوگیری از تخریب این منابع طبیعی ارزشمند ، لازم است تا نیروهای انسانی کارآمدی تربیت شوند که با استفاده از آموخته های نظری و عملی خود، در زمینه‌های اجرایی و پژوهشی ایفاء نقش نمایند. دانشکده منابع طبیعی دانشگاه سمنان پس از اخذ موافقت اصولی و قطعی تاسیس در سال 1390 با جذب نیروی انسانی عالم، متعهد و دلسوز در سال 1391 فعالیت خود را آغاز و در شهریور همان سال با راه اندازی رشته کارشناسی مهندسی منابع طبیعی مرتع و آبخیزداری (مهندسی طبیعت فعلی) آغاز نمود. امروزه با دارا بودن 3 گروه آموزشی مهندسی طبیعت، علوم  و مهندسی محیط‌زیست و مهندسی صنایع چوب و فراورده‌های سلولزی در مقطع کارشناسی به انجام وظایف خود می پردازد.

اهداف و وظایف دانشکده عبارتند از:

  • تربیت نیروی انسانی متخصص و کارآمد
  • انجام پژوهش های بنیادی و کاربردی مرتبط با نیازهای منطقه و کشور
  • تعامل همه جانبه با دستگاههای اجرایی مرتبط با استان و کشور  و  پاسخ به مشكلات بخش های اجرایی و خصوصی با انجام تحقیق و پژوهش در زمینه‌های منابع طبیعی و محیط‌زیست
  • ملاک قرار دادن کیفیت در آموزش
  • گسترش فرهنگ حفظ و بهره برداری صحیح از منابع طبیعی و محیط‌زیست 

 

 

آدرس دانشکده: استان سمنان، مهدی‌شهر، میدان بسیج ،دانشکده مهندسی منابع طبیعی

 

کدپستی: 49189-43464

 

تلفن: 33626322-023

 

فاکس: 33626299-023

 

 

 

آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 2076
 بازدید امروز : 9
 کل بازدید : 32153
 بازدیدکنندگان آنلاين : 8
 زمان بازدید : 0.1563
تقویم